Svítání nad Plešným jezerem

Od posledního zimního, ranního výstupu nad Plešné jezero jsem si stále pohrával s myšlenkou fotografie východu slunce nad tímto jezerem. V zimě jsem se bohužel díky terénu nedostal na místo včas a i pozice východu slunce nebyla ideální.

Proto jsem si jednoho květnového večera sbalil výbavu a na pár hodin zavřel oči. V brzkých ranních (pro někoho nočních) hodinách jsem se vydal se svou psí fotoparťačkou Maggie (ani nevím proč jsem na tenhle fototrip neukecal přítelkyni) k německým hranicím. Na hranicích mne k mému překvapení zastavila policejní hlídka, která v té době při útocích v Německu hlídala hranice a mé vozidlo jim asi v noční hodinu přišlo podezřelé. Po jistých peripetiích jsem mohl pokračovat a pochválil jsem se, že jsem si vytvořil před cestou menší časovou rezervu.

Auto jsem nechal jako vždy na parkovišti pod vrcholem Třístoličníku a vydal se na cestu po hřebeni směrem na Plechý a odtud směrem na Kučerovu vyhlídku, kde vznikla tato plánovaná fotka.  Cesta po hřebeni přes svítáním, kdy se krajina kolem vás pomalu probouzí prostě nikdy neomrzí a věřím, že to není poslední fotka z tohoto místa. Fotografie vznikla bracketingem ze 3 snímků.

Tento snímek mimochodem vyhrál první místo ve fotosoutěži, kterou pořádal NP Šumava k výročí 25 let.

Video z ranního výšlapu na Kučerovo výhlídku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Content is protected !!